Robert - KALI - Kalinowski Mustangiem
Dodane przez kalistrong dnia Kwiecień 01 2010 11:14:37
Inne drużyny wzmacniają się zawodnikami rodem z Ameryki Północnej tymczasem Płoccy futboliści stawiają na Polaków. Wciągnęli oni w swoje szeregi Roberta Kalinowskiego - popularny Kali – płockiego siłacza znanego w całej Polsce z występów w Pucharach Polski Strongman. Ten mierzący 192 cm i ważący 165 kg zawodnik wzmocni w nadchodzącym sezonie Linie defensywną Płocczan, jednak niewykluczone, że ujrzymy tego zawodnika też w innych rolach. Obok Roberta Kajetaniaka, Jarosława Garwackiego, Sebastiana Kolasińskiego i Krzysztofa Kamińskiego rozgrywający rywali nie będzie miał zbyt wiele czasu na oddanie futbolówki do swoich skrzydłowych. Ma on za sobą kilkuletnią karierę Strongmana, w której rzucał już kamieniami ważącymi grubo ponad 100kg, więc z przeciwnikami nie powinien mieć większych problemów. Zobaczymy go już 24 kwietnia podczas meczu domowego z Warszawskimi Spartans, oczywiście zapraszamy wszystkich na to spotkanie.
Czy „Kali” zostanie drugim Akim Johnsem, czy może będzie od niego lepszy? Braki w technice ten zawodnik z pewnością nadrobi swoją nadzwyczajną siłą.

Do największych sukcesów Roberta można zaliczyć:

2. miejsce - Grand Prix Polski Strongman 2006, Kętrzyn
6. miejsce - Finał Pucharu Polski Strongman 2006
6. miejsce - Mistrzostwa Polski Strongman 2006, Września
8. miejsce - Mistrzostwa Polski Strongman 2007, Strzegom (kontuzjowany)
7. miejsce - Halowy Puchar Polski Strongman 2010, Gdańsk

Kalinowski, mimo iż nie jest drugim Pudzianowskim i nie wygrywa wszystkich zawodów to braku siły ani woli walki nikt mu nie odmówi. Przekonać o tym może będzie się już na pierwszym treningu po świętach gdzie podziwiać będziemy mogli go w nowej nieznanej mu do tej pory dyscyplinie sportu.